SUKCESY UCZNIÓW PTI

ZAPROGRAMUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

31.03.2023

31.03.2023

Wojewódzki konkurs plastyczny - ,,STOP OBOJĘTNOŚCI#REAGUJ"

31 MARCA  uczennica naszego technikum odebrała nagrodę za udział w konkursie 

31 MARCA  uczennica naszego technikum Patrycja Kupczak,
odebrała nagrodę za udział w  konkursie organizowanym przez Śląski Urząd Wojewódzki – ,,STOP OBOJĘTNOŚCI#REAGUJ”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na konieczność walki z obojętnością, wzmacnianie postaw empatycznych, pomoc w integracji i nawiązywaniu przyjaznych kontaktów z rówieśnikami. Ma on na celu także poszerzenie wiedzy o zjawisku handlu ludźmi, szczególnie w kontekście masowej fali migracyjnej.
Uczennica uzyskała wyróżnienie. 

Serdecznie gratulujemy 😃👍🏅🏆

 


ZWYCZAJNE I NIEZWYCZAJNE KOBIETY W HISTORII POLSKI

10 MARCA  uczennice naszego technikum odebrały nagrody za udział w konkursie organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej “Zwyczajne i niezwyczajne kobiety w historii Polski”.

Patrycja Kupczak – uczennica kl. IIB zajęła III miejsce za pracę “Ewa Błaszczyk”

Zuzanna Pala – uczennica klasy IA otrzymała wyróżnienie w kategorii wokalnej 👩‍🎤

Serdecznie gratulujemy 😃👍🏅🏆

Potyczki Młodych Adminów 2022

Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowani do finałów !👏


Wielkie GRATULACJE!😉

Nasza uczennica - Patrycja Kupczak z klasy 2B została ambasadorem akcji Czytaj PL

Patrycja w tym roku jak i poprzednim została ambasadorem ( 1 z 700 z Polski ) akcji – CzytajPl, która dotyczy szkół średnich. Uczennica zaprasza do korzystania z darmowego dostępu do książek w formie ebooków i audiobooków – GRATULUJEMY!!

Akcja trwa od 02.11.22r. do 30.11.22r.

Maximilian Cyprys wziął udział w wycieczce do Instytutu CERN

Uczeń klasy 4 C – Maximilian Cyprys wziął udział w wycieczce do Instytutu CERN – ośrodka naukowo-badawczego położonego na północno-zachodnich przedmieściach Genewy na granicy Szwajcarii i Francji. To właśnie w tym miejscu, 100 metrów pod ziemią znajduje się jeden z największych akceleratorów na świecie – Wielki Zderzacz Hadronów. Urządzenie o obwodzie 27 kilometrów rozciąga się na terytorium Szwajcarii i Francji, między Alpami a Górami Jura i jest uważana za największą maszynę na świecie. Instytut Badań Jądrowych w Genewie jest miejscem skupiającym naukowców z całego świata, w tym także z Polski!

Potyczki młodych adminów

Udział w finale II międzynarodowego konkurs - Capture The Flag „153+1”


Dwie nasze drużyny składające się z uczniów klas drugich dostały się do finału międzynarodowego konkursu informatycznego Capture The Flag "153+1".
Uczestnicy konkursu mierzyli się z zagadkami kryptograficznymi, zadaniami dotyczącymi bezpośrednio tematyki związanej z aplikacjami www, przejmowaniem kontroli nad usługami oraz inżynierią wsteczną oprogramowania.

Łączenie nauki w technikum z zajęciami akademickimi


10 najlepszych uczniów szkoły otrzymuje stypendia umożliwiające uczestnictwo w zajęciach prowadzonych na studiach inżynierskich w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

Uczniowie PTI wystąpili w trakcie BBDays4IT


Uczniowie naszej szkoły gościli w festiwalowym studiu, gdzie opowiadali o tym, jak wygląda nauka w PT, dlaczego wybrali kierunek związany z informatyką oraz jakie mają plany związane ze swoim dalszym rozwojem i karierą.

IV miejsce w Hackathonie Miejskim

Konkurs języka angielskiego FOX


Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Close Menu