Technik Informatyk

Celem kierunku technik informatyk jest przygotowanie absolwenta do pracy w trzech różnych dziedzinach branży informatycznej, które objęte są przez dwie kwalifikacje:

Montaż i eksploatacja komputerów oraz urządzeń peryferyjnych – kwalifikacja EE.08: Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci (egzamin potwierdzający kwalifikacje odbywa się pod koniec trzeciej klasy)

Projektowanie  i administrowanie lokalnymi sieciami – kwalifikacja EE.08: Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci (egzamin potwierdzający kwalifikacje odbywa się pod koniec trzeciej klasy)

Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych – kwalifikacja EE.09: Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych (egzamin potwierdzający kwalifikacje odbywa się pod koniec I semestru czwartej klasy)

W PTI w klasie technik informatyk przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to matematyka oraz informatyka, natomiast przedmioty uzupełniające to historia i społeczeństwo, ekonomia w praktyce oraz grafika komputerowa. Oferujemy naukę języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego.

Szczegółowy opis kwalifikacji:

budowakomputeraW ramach kwalifikacji (EE.08) nauczysz się jak naprawiać, konfigurować i ,,składać” komputery. Będziesz uczyć się zarządzania systemami operacyjnymi Microsoft i Linux oraz korzystać z różnych programów narzędziowych umożliwiających poprawę działania systemu lub jego naprawę. Poznasz także tajniki zabezpieczania przed szkodliwym oprogramowaniem.

nauczane przedmioty:

systemy operacyjne [tresci-nauczania-sytemy-operacyjne]

urządzenia techniki komputerowej [tresci-nauczania-urzadzenia-techniki-komputerowej]

montaż i eksploatacja urządzeń techniki komputerowej [tresci-nauczania-montaz-i-ekploatacja].

sieciW ramach  kwalifikacji (EE.08) będziesz mógł także tworzyć sieci przewodowe i bezprzewodowe. Nauczysz się zarządzać systemami sieciowymi Windows Server i Linux oraz konfigurować takie urządzenia jak rutery czy switche.

Nauczane przedmioty:

administracja sieciowymi systemami operacyjnymi [tresci-nauczania-administracja-sieciowymi-systemami]

projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych [tresci-nauczania-projektowanie-i-montaz-lokalnych-sieci-komputerowych]

sieci komputerowe [tresci-nauczania-sieci-komputerowe]

W ramach kwalifikacji (EE.09) będziesz pracować z bazami danych MySQL, tworzyć strony w HTML, PHP. Zajęcia w projektowanie_stron_wwwramach tej kwalifikacji dadzą wiele satysfakcji każdemu przyszłemu Webmasterowi.

Nauczane przedmioty:

administracja bazami danych [tresci-nauczania-administracja-bazami-danych]

programowanie aplikacji internetowych [tresci-nauczania-programowanie-aplikacji-internetowych]

witryny i aplikacje internetowe [tresci-nauczania-witryny-i-aplikacje]

systemy baz danych [tresci-nauczania-systemy-baz-danych].

Zobacz także wybrane podręczniki do nauki przedmiotów w ramach poszczególnych kwalifikacji:

urządzenia techniki komputerowej 

urządzenia techniki komputerowej 

systemy i sieci komputerowe 

systemy i sieci komputerowe

programowanie 

programowanie 

grafika 

grafika

oprogramowanie biurowe

oprogramowanie biurowe

Brak możliwości komentowania