Technik Informatyk

Celem kierunku technik informatyk jest przygotowanie absolwenta do pracy w trzech różnych dziedzinach branży informatycznej:

E.12. Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych (egzamin potwierdzający kwalifikacje odbywa się pod koniec drugiej klasy)

E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami (egzamin potwierdzający kwalifikacje odbywa się pod koniec trzeciej klasy)

E.14. Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami (egzamin potwierdzający kwalifikacje odbywa się pod koniec I semestru czwartej klasy)

W PTI w klasie technik informatyk przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to matematyka oraz informatyka, natomiast przedmioty uzupełniające to historia i społeczeństwo, ekonomia w praktyce oraz grafika komputerowa. Oferujemy naukę języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego.

Szczegółowy opis kwalifikacji:

budowakomputeraW ramach pierwszej kwalifikacji (E12) nauczysz się jak naprawiać, konfigurować i ,,składać” komputery. Będziesz uczyć się zarządzania systemami operacyjnymi Microsoft i Linux oraz korzystać z różnych programów narzędziowych umożliwiających poprawę działania systemu lub jego naprawę. Poznasz także tajniki zabezpieczania przed szkodliwym oprogramowaniem.

nauczane przedmioty:

systemy operacyjne [tresci-nauczania-sytemy-operacyjne]

urządzenia techniki komputerowej [tresci-nauczania-urzadzenia-techniki-komputerowej]

montaż i eksploatacja urządzeń techniki komputerowej [tresci-nauczania-montaz-i-ekploatacja].

sieciW ramach drugiej kwalifikacji (E.13) będziesz tworzyć sieci przewodowe i bezprzewodowe. Nauczysz się zarządzać systemami sieciowymi Windows Server i Linux oraz konfigurować takie urządzenia jak rutery czy switche.

Nauczane przedmioty:

administracja sieciowymi systemami operacyjnymi [tresci-nauczania-administracja-sieciowymi-systemami]

projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych [tresci-nauczania-projektowanie-i-montaz-lokalnych-sieci-komputerowych]

sieci komputerowe [tresci-nauczania-sieci-komputerowe]

W ramach trzeciej kwalifikacji (E.14) będziesz pracować z bazami danych MySQL, tworzyć strony w HTML, PHP. Zajęcia w projektowanie_stron_wwwramach tej kwalifikacji dadzą wiele satysfakcji każdemu przyszłemu Webmasterowi.

Nauczane przedmioty:

administracja bazami danych [tresci-nauczania-administracja-bazami-danych]

programowanie aplikacji internetowych [tresci-nauczania-programowanie-aplikacji-internetowych]

witryny i aplikacje internetowe [tresci-nauczania-witryny-i-aplikacje]

systemy baz danych [tresci-nauczania-systemy-baz-danych].

Zobacz także wybrane podręczniki do nauki przedmiotów w ramach poszczególnych kwalifikacji:

urządzenia techniki komputerowej 

urządzenia techniki komputerowej 

systemy i sieci komputerowe 

systemy i sieci komputerowe

programowanie 

programowanie 

grafika 

grafika

oprogramowanie biurowe

oprogramowanie biurowe

Brak możliwości komentowania